OSTUKORV ON TÜHI
teemade valikud
ASUD SIIN: Avaleht » Raamatud » Tsušima (I osa)
RAAMATUD
OTSING
E-KAARDID
MÕIS
OSTUKORV
KASSA
KONTAKT
RAAMATU KIRJELDUS
 

Tsušima (I osa)

Autor: Aleksei Novikov-Priboi

Rahuldavas seisus kasutatud raamat: kaaned kasutus- ja kulumisjälgedega

Hind: 2.24 EUR

   
 

Romaanis kirjeldatud sündmused leidsid aset Kaug-Ida vetes Tsušima saare lähikonnas Vene-Jaapani sõja ajal 1905. a mais. 25 aastat pärast lahingut valminud romaani autor võttis lahingust isiklikult osa.

"Tsušima lahingust ma lugesin läbi kõik, mis nii vene kui ka välismaa autoreist oli kuskil kirjutatud, jälgisin ohvitseride ja madruste poolt admiralide uurimiskomisjoni ees antud seletusi, süvenesin kohtuprotsessidesse, mis arutasid mõnede laevade vangiandmise juhtumeid, tutvusin jaapani allikatega. Oli tarvis orienteeruda kogu selles raamatute, dokumentide ja erakirjade kuhilas, üht dokumenti teisega kontrollida, et selgitada tõe tuum ja kõrvaldada igasugune kest ja väljamõeldis, mis asja külge oli hakanud.

Peale selle ma mobiliseerisin enesele appi Tsušima lahingust osavõtjaid. Ühtedega olin kirjavahetuses, teistega kõnelesin mitmel korral isiklikult, üheskoos meenutades ammu möödunud elamusi, kõigekülgselt iga pisiasjagi valgustades. Ühtki peatükki ma ei lasknud enne trükki, kui olin selle ette lugenud oma elusolevaile sangareile."

/Autor/.

Kaanekujundus Ernst Kollom.

Köide: pehme
Lehekülgi: 368
Mõõdud: 142 × 200 mm
Ilmumisaasta: 1946
Kirjastus: Ilukirjandus ja Kunst

Veel samal teemal:
- Maailma ilukirjandus, luule