OSTUKORV ON TÜHI
teemade valikud
ASUD SIIN: Avaleht » Raamatud » Tartarin Tarasconist
RAAMATUD
OTSING
E-KAARDID
MÕIS
OSTUKORV
KASSA
KONTAKT
RAAMATU KIRJELDUS
 

Tartarin Tarasconist

Autor: Alphonse Daudet

Heas seisus kasutatud raamat: ümbrispaber puudu, kaante ülanurgad veidi muljuda saanud

Hind: 1.28 EUR

   
 

Ülemöödunud sajandi prantsuse klassiku Alphonse Daudet' kuulsad Tartarini-lood kuuluvad maailmakirjanduse loetavamate teoste hulka. Nad ilmusid ligi kahekümneaastasel ajavahemiul algul kirjanduslike joonealustena ajalehtedes, hiljem iseseisvate raamatutena.

Kirjaniku loomingus on Tartarini seiklustel eriline koht. Tema sotsiaalkriitiliste teoste tsüklis on need lustakaks kõrvalhüppeks nagu Balzac'il "Antsakad lood" või Rolland'il "Colas Breugnon". Ometi on nad eht-dodeelikud ja tutvustavad meile suure meistri talenti kogu selle säravas mitmepalgelisuses. Tartarini näol lõi Alphonse Daudet omamoodi rahvusliku koondkuju, kelle algtüüp pärineb küll Provence'i väikekodanluse killast, kuid kelle iseloomujooned - ohjeldamatu kiitlemine, lobisemishimu, enese ülistamine, seikluslust, aga sealjuures ka argus - on sobivad ja kohaldatavad tolleaegse Prantsusmaa kodanluse karikeerimiseks üldse.

"Prantsusmaal on igaüks veidi taraskoonlane," ütleb kirjanik oma teose epigraafis. Kuid ka paljudes teistes rahvastes ja meis endiski pole sugugi nii vähe taraskoonlikku, kui me seda arvame. Seetõttu olgem leebed vapra, võrratu ja õnnetu Tartarini suurte ja väikeste nõrkuste suhtes, enda juures aga püüdkem neid vältida...

Illustreerinud Heldur Viires.

Köide: kõva
Lehekülgi: 392
Mõõdud: 136 × 208 mm
Ilmumisaasta: 1966
Kirjastus: Eesti Raamat

Veel samal teemal:
- Maailma ilukirjandus, luule