OSTUKORV ON TÜHI
teemade valikud
ASUD SIIN: Avaleht » Raamatud » Peotäis tuhka, teine mulda II
RAAMATUD
OTSING
E-KAARDID
MÕIS
OSTUKORV
KASSA
KONTAKT
RAAMATU KIRJELDUS
 

Peotäis tuhka, teine mulda II
Üks pikk jutt rõõmust, armust ja lootusest
Autor: Asta Willmann

Heas seisus kasutatud raamat: ümbrispaber puudu

Hind: 4.15 EUR

   
 

Autori debüütromaani II osa avab laia panoraami nähtuna endiste peategelaste, peamiselt oma saatusega heitleva Iia vaatevinklist. Näeme mitmesuguseid iseseisvusaja ühiskondlikke kihistusi lähivaates, esindatud huvitavate ja iseloomulike karakterite kaudu. Romaani uus anne sisaldab vaeslapsena võõras keskkonnas liikuva noore tüdruku ja tema hingeelu kujunemise head mõistmist.

"Käärimasin ja paberisaal on nüüd õige vaiksed, nii et läbi alt kostva, sumbunud masinamüra on kuulda üksnes kaalupressi naginat ja markeerija vaikset vilet ning muidugi Kure Manni rabedahäälset juttu, kes laua juurest laua juurde liikudes seletab, kuidas ta eelmisel õhtul oli silku marineerinud.

"Ei ole ea, kui äädikat palju saab,» ütleb ta, «see teeb silgu tuimaks, aga sibulat ja pipart..."

Suu jah on Mannil väledam kui ühelgi teisel, aga käed seda kohmakamad ja seetõttu ei saanudki temast sorteerijat. Proovis küll pikka aega, kulutas selleks kuude jooksul oma lõunatunnigi, aga ei jõudnud niigi kaugele, et oleks suutnud peotäit paberit nurgast hoides lehvikuna lahti lüüa ja veatult raamatuks lugeda. Pealegi unustas ta enese ühtepuhku virna najale juttu puhuma, sellele niivõrd südamega ligi elades, et käed jäid niisama rippu ja sestab sai valtsimispulk harva soojaks ta peos.

... Ja nii jäigi Mann vabrikupühkijaks."

Köide: kõva
Lehekülgi: 314
Mõõdud: 125 × 185 mm
Ilmumisaasta: 1961
Kirjastus: Eesti Kirjanike Kooperatiiv

Veel samal teemal:
- Eesti ilukirjandus, luule