OSTUKORV ON TÜHI
teemade valikud
ASUD SIIN: Avaleht » Raamatud » Lõpp ja algus
RAAMATUD
OTSING
E-KAARDID
MÕIS
OSTUKORV
KASSA
KONTAKT
RAAMATU KIRJELDUS
 

Lõpp ja algus
Raamat minu elust
Autor: Hermynia Zur Mühlen

Raamat on müüdud

   
 

Hermynia Zur Mühlen (1883-1951), sündinud austria krahvitar de Crenneville-Poutet, oli erandlik kõrgaadli esindaja, kes juba lapsena ihkas lahti oma seisusest ning leidis hiljem ka tee progressiivsete jõudude juurde. Juhuse tahtel sattus ta enne seda Eestisse, abielludes 1908.a. baltisaksa aadliku Victor Moritz Karl von Zur Mühleniga. Pärast abielu purunemist maailmavaatelistel põhjustel elas Hermynia zur Mühlen 1914-1919 Šveitsis, hiljem Saksamaal, kus tegi kaastööd revolutsioonilisele ajakirjandusele ning viljeles ka belletristikat. 1924.a. sattus ta jutustuse «Kaitsepolitseinik Karl Müller» pärast riigireetmises süüdistatuna kohtu alla. Emigreerus 1933. a. Viini, 1938. a. Tšehhoslovakkiasse ja 1939. Inglismaale.

Käesolevast mälestusraamatust nähtub, et autor oli arenenud sotsiaalse õiglustunde, erksa, isegi keevalise vaimulaadiga. Vägivalda ja ülekohut ühiskonnas ta ei talunud, nendega kokku puutudes ei ole ta faktide esitamisel eriti täpne ja kipub vahel sündmusi üle dramatiseerima. Mõned väited eesti talurahva elu kohta tunduvad eesti lugejale kahtlemata liialdatuna, kuid hinnatavad on autori hea tahe ja siiras kaastunne.

Zur Mühlenite suguvõsa on Eesti- ja Liivimaal fikseeritud 16. sajandist alates. Tema arvukatele liikmetele kuulusid mõisad Tartumaal, Läänemaal, Saaremaal. Raamatus kirjeldatud mõis asus meie andmeil Eistveres. /Viktor Sepp/.

Köide: pehme
Lehekülgi: 136
Mõõdud: 138 × 196 mm
Ilmumisaasta: 1981
Kirjastus: Perioodika

Sari: Loomingu Raamatukogu

Veel samal teemal:
- Ajalugu, poliitika
- Elulood, memuaarid, päevikud
- Maaelu, mõisad, mõisnikud, pargid, põllumajandus
- Perioodika